fbpx

Populaarsed asukohad

Valgesoo raba Lõuna-Eestis

Valgesoo on Põlvamaa väikseim, kuid põnevaim raba. Laiudes 330 hektaril, peidab ta endas väikeseid soosaari, sipelgakolooniaid ja metsloomade varjepaiku. Metsarestorani saame pakkuda RMK Valgesoo lõkkekohas.

Meenikunno raba Lõuna-Eestis

Meenikunno on üks Lõuna-Eesti põnevamaid rabasid. Ulatuslikke laugastike asemel laiuvad siin laukajärved, kõrged soosaared on ümbritsetud langatuslehtritest ning sootüübid on väga varieeruvad – lagerabast kuni metsarabani. Metsarestorani saame pakkuda RMK Mustjärve lõkkekohas.

Seli Raba Kesk-Eestis

Simisalu - Matsimäe tähistatud loodusraja pikkus on 7,5 kilomeetrit. Rada kulgeb mööda vana taluteed. Osalt on see kunagine soosild, täidetud hagudega.Seli järve äärest jätkub rada mööda hästi jälgitavat rabanõlva kõrgrabale ümber laugaste. Metsarestorani saame pakkuda RMK Matsimäe lõkkekohas.

Koitjärve Raba Harju Maakonnas
(Põhja Kõrvemaa looduskaitseala)

Suurepärane võimalus külastada 1953-1991 suletud piirkonda. Koitjärve raba oli siis Pavlovi nim. metsamajandi, ehk sõjaväeosa koosseisus. Ehk just seetõttu on raba siin säilinud oma ürgseimas vormis. Uhked laukad ja soojärved vahelduvad rabasaartega, kõrgest rabarinnakust voolab välja oja. Metsaretorani saame pakkuda RMK Kulli lõkkekohas.

Endla raba Jõgevamaal

See raba on osa Endla soostikust ja kuulub Endla looduskaitseala alla. Rabas asuvad Endla Sinijärv, Endla Suurlaugas, Jämedasarve järv, Pätsulaugas ja arvukalt väiksemaid laukaid. Matkarajal avanevad ilusad vaated Männikjärvele ja ümbritsevale rabametsale. Metsaretorani saame pakkuda RMK Tooma lõkkekohas.

Kakerdaja Raba Järvamaal
(Kõrvemaa looduskaitseala)

See raba on Kõrvemaa üks suuremaid rabasid. Rabamassiivi suurus on kuskil 1000 hektari kanti. Rohkete laugastega maalilise kõrgraba omapäraks on raba kaheastmelisus ehk kahel erineval kõrgusel paiknev laukavöö. Kevadel ja sügisel peatub raba laugastikul tuhandeid veelinde.
Metsarestorani saame pakkuda RMK Noku lõkkekohas.